Dava Dosyası Sorgulama

0 74

- Reklamlar -

HİZMET HAKKINDA BİLGİ:

Bu hizmeti kullanarak, UYAP sisteminde kayıtlı davalarınız varsa bu davaların bilgilerini ve dava dosyalarının içeriklerini sorgulayabilirsiniz.

Dijital Türkiye (E-Devlet) üzerinden vatandaşların sürekli olarak kullandığı bir hizmet olan Dava Dosyası Sorgulama hizmetiyle adınıza açılmış herhangi bir dava olup olmadığı görülmektedir. Çıkan dava bilgileri hakkında bilgilendirmelere ulaşabilirsiniz.

Şimdi sizlere Dijital Türkiye (E-Devlet) üzerinden Dava Dosyası Sorgulama hizmetini aşamalar halinde anlatacağız.

1. Aşama:

Öncelikle Dava Dosyası Sorgulama kısmından giriş yapmak için Tıklayın!

2. Aşama:

“Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basıyoruz.

3. Aşama:

Dijital Türkiye (E-Devlet) Kapısı Kimlik Doğrulama Sistemi kısmından T.C. Kimlik No ve Dijital Türkiye (E-Devlet) Şifremizi yazarak Dava Dosyası Sorgulama kısmına girmiş oluyoruz.

4. Aşama:

Karşımıza çıkan bölümde varsa adımıza açılan ve dahil olduğumuz davaları görüntülüyoruz. Eğer müdahil olduğumuz dava yoksa “Adınıza açılmış ya da müdahil olduğunuz bir dava kaydı bulunamamıştır.” uyarısı karşımıza çıkmaktadır.

Bu kısımda aşağıda ki gibi bilgilendirme alanı mevcuttur.

“İcra Dosyası Sorgulama Hizmeti” Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü (UYAP) Hizmetleri başlığı altında yeni hizmet olarak sunulmakta olup, İcra Dosyası Sorgulama işlemleri bu alandan yapılmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası