Dogecoin – Kripto Para Önerileri

0 86

- Reklamlar -

Dogecoin Kripto Para Birimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Son zamanlarda adından sıkça söz ettirmeye başlayan Dogecoin, kripto para borsasında yer edinmeye başlayan ve güzel bir yükseliş potansiyeli kazanan kripto paradır. An itibari ile 0.03210 dolar fiyatla işlem gören Dogecoin, 0.065 dolar eşiğine kadar yükseldi. Bu para biriminin market verilerine baktığımızda en güçlü borsalar olan Binance, VCC Exchange, BKEX, Paribu borsalarının hisse aldıklarını görüyoruz. Binance, an itibari ile Dogecoin hacminin yüzde 16.54’ünü elinde bulunduruyor. VCC Exchange borsası ise bu para biriminin yüzde 15.71’ini satın almış durumda. Şu an için 100 farklı borsa şirketi tarafından hisseleri satın alınan Dogecoin, kripto para borsasında hızla yükselen bir değer olarak görülüyor.

Dogecoin Analizi

Dogecoin, kripto para borsasında göze çarpan bir değer olarak görünüyor. Bunun nedeni ,128 milyar adetle sınırlı olması ve şu anki hacminin 14.5 milyar adet olmasıdır. Sosyal ağlarda aktif olan bu kuruluşun çalışanları, sosyal ağlardaki sıcak paylaşımları ile, bu işe önem verdiklerini gösteriyorlar. 19 ocak 2020’den beri kararlı bir yükseliş gösteren dogecoin, uzun vadede yatırım yapmak isteyenlerin tercih edebileceği bir kripto para birimidir. DOGE, açık kaynaklı bir para birimi olarak Oregon ve Sidney’den iki girişimci tarafından oluşturuldu.

Bu para birimini öven Tesla’nın sahibi Elon Musk, art arda yaptığı sosyal ağ paylaşımları ile, en çok sevdiği kripto para biriminin DOGE olduğunu bir kaç kez belirtmişti. Ancak DOGE coin para birimi için sayıda sınır tanınmamış olması dezavantaj olarak görülmelidir. Madenciler sınırsız bir şekilde üretim yapabilir. Bu da bu para birimine kısa vadeli yatırımların çok kazandırmayacağı anlamına geliyor. Marketcap sıralamasında 15. sırada yer alan Dogecoin 4 milyar dolara yaklaşan bir piyasa değerine sahiptir. Bu para birimi, başlangıçta Reddit ve Twitter platformunda yapılan paylaşımları ödüllendirmek için kullanılan bir araçtı. Şimdi ise kripto para borsasında, market sıralamasında 15. sıraya kadar yükseldi.

Dogcoin
Dogecoin Kripto Para

Dogecoin yatırımı Yapılmalı mı?

Uzun vadede neler olacağını kestirmek zordur, bu ancak tecrübe ve ekonomi haberlerinin dinamik takibi ile kazanılabilecek bir ön görüdür. Dogecoin kripto paranın, üretim sınır ucunun açık bırakılması, fazla getiri sağlamaması anlamına geliyor. Neticede grafiklerden performans analizi yapıldığında son 1 yıl içinde BTC veya ETH gibi katlanarak artan bir değer olmadığı görülebilir. Yine de 100 farklı borsanın, hisse aldığı düşünüldüğünde ve özellikle de Binance tarafından hisselerinin yüzde 16.4’ünün alınmış olması, dünyanın en popüler borsalarının da eş zamanlı hisse alması, yen sürprizlere gebe olabilir.

Alt coin alımı yapılırken, üretici firmanın sosyal ağ paylaşımlarının aktif olmasına, sınırlı sayıda hacme sahip olmasına, son 3 aylık 1 aylık ve 1 haftalık yükselişine bakmak gereklidir. Global ölçekte firma hakkında açılmış davaların olup olmadığına, ekonomi dünyasında neler olup bittiği bilgisine kadar her şey eş zamanlı ve güncel olarak takip edilmelidir.

İçerik: edijitalturkiye.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası