Ne Zaman Emekli Olurum?

0 5

- Reklamlar -

HİZMET HAKKINDA BİLGİ:

Bu hizmet kullanılarak, SGK güvencesine sahip kişiler, mevzuat bilgisi olmadan yaş, hizmet bilgisi vb. kriterlere göre ne zaman emekli olacaklarını hesaplar.

Dijital Türkiye (E-Devlet) üzerinden vatandaşların sorguladığı ve aradığı en önemli hizmetlerden birisi olan emekli olma sürenizin öğrenilmesini aşamalar halinde anlatacağız 🙂

Şimdi sizlere Dijital Türkiye (E-Devlet) üzerinden Ne Zaman Emekli Olurum? hizmetini aşamalar halinde anlatacağız.

1. Aşama:

Öncelikle Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olabilirim? kısmından giriş yapmak için Tıklayın!

2. Aşama:

“Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basıyoruz.

3. Aşama:

Dijital Türkiye (E-Devlet) Kapısı Kimlik Doğrulama Sistemi kısmından T.C. Kimlik No ve Dijital Türkiye (E-Devlet) Şifremizi yazarak Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olabilirim? kısmına girmiş oluyoruz.

4. Aşama:

“Emekli Olma Durum Sorgulama” ekranı karşımıza çıkıyor.Sigorta Kolu kısmından 4A, 4B, 4C sigortalı seçeneğimizi seçiyoruz. Ardından “Hizmete Başlama Tarihi” kısmından Sigortalı giriş tarihimizi belirliyoruz.

* Bu kısımda aşağıda ki gibi bilgilendirme alanı mevcuttur.

• Resmi belge niteliği taşımamakta olup, sadece bilgilendirme amaçlıdır.

• Yanlış giriş yapılması veya dosyanızda yer alan bilgilerle sistemdeki bilgilerin farklılık göstermesi durumunda emeklilik koşullarınız farklılık gösterebilecektir.

• Emeklilik şartlarınızda bir tereddüt olması durumunda bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezine müracaat ediniz ve ilgili Merkezin yazılı olarak tarafınıza bildirmiş olduğu emekliliğe hak kazanma koşullarını dikkate alınız.

4. Aşama:

Girdiğimiz bilgiler doğrultusunda emekliliğe hak kazanma koşullarımız karşımıza çıkıyor.

* Bu kısımda aşağıda ki gibi bilgilendirme alanı mevcuttur.

  • Sosyal Güvenlik Kurumunda cep telefonu kaydı olanlara bazı projeler kapsamında SMS ile ücretsiz bilgilendirme yapılmaktadır. SGK Cep Telefonu Bilgisi Beyan hizmetini kullanarak, Kurumun ücretsiz SMS hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız cep telefonunuzu kaydedebilirsiniz. Eğer kayıtlı cep telefonunuz varsa numaranızı güncelleyebilir veya silebilirsiniz.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası