Türkiye Suriyeli Çocuklara Yardım İçin Çırpınan Büşra’yı Konuşuyor

0 8

- Reklamlar -

Türkiye Yunanlı polislerin attığı gazdan etkilenen çocuklara yardım için çırpınan Acil Tıp Teknisyeni Büşra’yı konuşuyor. Büşra yaptığı açıklamada, “Bu olaylarda en çok çocuklar etkileniyor. Onlar bitaneler” dedi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Büşra hakkında sosyal medyada yaptığı açıklamada, “Sevgili Büşra, değerli vicdanınızı veya mesleğinize ve insan yaşamınıza olan saygınızı Avrupa’nın evrensel değeri olarak adlandırmayacağım. Orada olduğum için çok memnunum” dedi.

Suriyeli çocuklara yaklaşımı ile herkesin gönlünü kazanan Büşra yaptığı açıklamada, “Yunan askerlerinin biber gazi saldırısı oldu mültecilere yönelik. alanda çok fazla bebek ve çocuk vardı. Ambulansın etrafını çevrediler. Ekip arkadaşım Tansu durumu kötü bir bebek ile ilgilendi. Diğer ekip arkadaşım Murat yetişkin hastalarla ilgilenirken. Ben de hızlı bir şekilde tüm bebek ve çocuklarla ilgilenmek için onların muayenelerini tamamladım. Bu meslek vicdan, merhamet olmadan yapılabilecek bir meslek değil. Allah’a şükür biz bunları barındırıyoruz. Polis olsun, asker olsun burada çalışan tüm görevliler bu şekilde. Bu olaylarda en çok etkilenen çocuklar oluyor. Onları mutlu edebilmek amacımız. Onlar bitaneler” dedi. (BSHA)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası