Web Sitesi Erişim Engeli Sorgulama

0 106

- Reklamlar -

HİZMET HAKKINDA BİLGİ:

Bu hizmeti kullanarak, sorgulayacağınız web sitesine erişimin Erişim Sağlayıcıları Birliği tarafından mahkeme kararı ile engellenip engellenmediğini öğrenebilirsiniz.

Dijital Türkiye (E-Devlet) üzerinden sorgulama yaptığınız web sitesine Erişim Sağlayıcıları Birliği tarafından mahkeme kararıyla erişim engeli olup olmadığını kontrol edebilirler.

Şimdi sizlere Dijital Türkiye (E-Devlet) üzerinden Web Sitesi Erişim Engeli Sorgulama hizmetini aşamalar halinde anlatacağız.

1. Aşama:

Öncelikle Web Sitesi Erişim Engeli Sorgulama kısmından giriş yapmak için Tıklayın!

2. Aşama:

“Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basıyoruz.

3. Aşama:

Dijital Türkiye (E-Devlet) Kapısı Kimlik Doğrulama Sistemi kısmından T.C. Kimlik No ve Dijital Türkiye (E-Devlet) Şifremizi yazarak Web Sitesi Erişim Engeli Sorgulama kısmına girmiş oluyoruz.

4. Aşama:

Bu kısımda karşımıza sorgulama formu çıkıyor. Erişim engeli sorgulaması yapmak istediğimiz web sitesi adresini ilgili alana yazıyoruz ve Sorgula diyoruz.

5. Aşama:

Karşımıza çıkan alanda sorgulama yaptığımız web sitesi için erişim engeli bulunup bulunmadığı ile ilgili sonuç bilgisi yer almaktadır. Eğer web sitesinde erişim engeli bulunmuyorsa; “Sorguladığınız web adresine, an itibari ile mahkeme kararıyla konulmuş bir erişim engeli bulunmamaktadır.” uyarısı karşımıza çıkıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası